13. února vyšla nejočekávanější česká hra posledních let. Kingdom Come: Deliverance. Blíží se miliónu prodaných kopií (téměř polovina na Steamu) a tržby přesáhly miliardu korun. To znamená, že příliš realistické středověké RPG bez draků, kterému nikdo nevěřil, se najednou stává stejně populárním jako Assassin’s Creed Origin nebo FIFA 18. Jistěže něco takového nemohlo uniknout mé hráčské pozornosti. 
Dějem, revolučním bojovým módem, podobností se Skyrim... a dalšími souvislostmi se snad zabývat nemusím. Protože koho nová hra zajímá, ten už o ní všechno ví přinejmenším od pátku, a ten zbytek to stejně nezajímá. 

Naposledy jsem hrála videohru v říjnu než pořádně začala škola. Zjistila jsem, že pár lidí na fakultě paří Diablo a okrajově Warcraft, takže se naskytla skvělá příležitost k seznámení se spolužáky. S kámošem jsme ještě stihli splnit první mise Starcraftu a potom se naplno rozhostil studijní a pracovní režim. Až nyní, na prahu letního semestru se ve mne ozvala tato vášeň. Nechat si ujít Kingdom Come: Deliverance je jako nevyfotit si selfiečko na audienci u papeže. 

Jsem typ člověka který se rád dívá kolem sebe. Větve před domem vypadají jako nervový systém, dláždění je futuristická mapa, ve tvářích lidí v tramvaji rozpoznávám shodné rysy s historickými osobnostmi. Cestovali jste někdy s Jennie Churchillovou ? Válka příšer v prasklinách, železní mloci na kolejích, pomačkaninka na komži člena FSSPX... přes den toho zažiju fakt hodně. Není divu, že i ve hrách vyhledávám něco navíc. 
Když se v Kingdom Come setmí, stíny připomínají různé bájné tvory z legend a připadáte si trochu blíž tehdejší mentalitě... Ne, to pořád není to, co chci napsat. 

Každá správná hra, včetně Kingdom Come, obsahuje easter eggy. Virtuální easter eggy (jo, znamená to přesně to, co to znamená) jsou v podstatě vtípky v programech. Ve vrituálním prostřední hry se jedná o různé nápisy, odkazy na populární kulturu, jména tvůrců atd. Jejich cílem je hlavně pobavit, případně zaměstnat lovce easter eggů. V Mafii nápis Brno na nákladním autě, v GTA plakáty Jesus Saves (v GTA se dříve ukládalo na místech s nápsiem Jesus Saves), v Mario Galaxy creepy slendermani, v Hitmanovi duch v zrcadle... Kingdom Come nabízí i konverzační narážky na Assassins Creed nebo Zaklínače. 

easter-eggs-comicos-videogames-games_1

Proč proboha píšu na Signály o easter ezích (yeah) ? Jsem přesvědčena, že Bůh nám může v životě připravit něco podobného. Během dne jsme obklopováni desítkami symbolů a skutečností. Některé chápeme, některé nechápeme a některé ani nevnímáme. Přesto v tom všem mohou být ukryty určité Boží vzkazy pro nás. Jdeme si životem po hlavní dějové linii a dějí se nám různé věci. Domnívám se, že pro Boha je všechno v našem životě hlavní dějová linie. Miluje nás a vede nás v okamžiku když si zavazujeme tkaničky,zakopneme na schodech nebo vstupujeme do kláštera. 
Jeho náklonnost k nám je naprosto nepodmíněná, nikdy nás neopouští. O jeho přítomnosti se lze přesvědčovat nacházením právě těch různých Božích easter eggů lásky. Harmonický vztah páru z okolí, opravdové přátelství, krásný západ slunce, adrenalinový zážitek, složená zkouška, modlitba...  

Jsou tři druhy hráčů. Jedni si easter eggů nevšimnou a ženou se za splněním herních úkolů a hlavní dějové linie za co nejkratší dobu (v případě Kingdom Come cca 30 hodin), nepotřebují easter eggy a questy navíc. Jiní si easter eggů všimnou, řeknou si hmm fajn hezké a jedou dál. Poslední skupina se hledáním easter eggů vyloženě baví a neskutečně je prožívá... Všechny tři typy lidí si jsou rovné a každá z cest je stejně platná. 

Mám ráda přirovnání Stvoření ke hře. Snažím se všímat si easter eggů zvláště teď o půstu, jelikož půst očí by pro mě byl jeden z nejtěžších, snad úplně nemyslitelný. Když se nemohu něčeho zbavit, pokouším se to využít v prospěch duše (Ř 8,28) 

Přeji vám všem, aby se vám to také v těchto dnech dařilo a k Velikoncům jste došli s plným košíkem "vajíček" za které můžete děkovat.